Odsłon artykułów:
233855

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

DMP2014010W miniony weekend w miejscowości Lubniewice, obyły się XXX Długodystansowe Mistrzostwa Polski. Na jeziorze Lubiąż rozegrane zostały 37 konkurencje w których wzięło udział bliski 600 zawodników z 62 klubów kajakowych z całej Polski.

.

Nasz region reprezentowała grupa 14 zawodników pod okiem trenerów Doroty Oszczędy oraz Bogusława Hertela. Zawodnicy mieli do pokonania od 2,5 km do 10 km, warunki pogodowe niestety nie były równe dla wszystkich startujących uczestników. Największe medalowe nadzieje utonęły wraz z wiatrem, Patryk Kowalski oraz Maciek Polaczek zaliczyli wywrotkę na drugim okrążeniu. Również dobrze zapowiadający się Jakub Mizancew nie ukończył wyścigu. Nasz obecnie najlepszy kanadyjkarz Aleksander Kitewski zakończył zmagania na piątym miejscu .W tym roku długie dystanse nie są priorytetem Olka, chociaż gdyby nie zmiana łodzi przed samymi zawodami można było liczyć na medal. W mistrzostwach startowali także weterani, w konkurencji C-1 5 km Marek Marcinkowski zakończył wyścig na piątej pozycji. Jednocześnie o tytuły najlepszych w Polsce walczyli najmłodsi adepci kajakarstwa, Miłosz Polaczek został mistrzem kraju w konkurencji dzieci C-1 2,5 km, jego klubowy kolega Krystian Krzyżanowski uplasował sie na czwartej pozycji.